Máte dotaz?

Napište nám a my ho prostřednictvím této stránky zodpovíme.

Vážení majitelé, tato stránka byla vytvořena pro Vás!

Sháníte nebo naopak nabízíte pejska, kočičku aj, pátráte po zatoulaném psu či jiném zvířátku? Chcete zveřejnit odkaz na své chovatelké stránky nebo kontakt na služby pro čtyřnohé kamarády? Tyto stránky slouží pro Vaši inzerci!

Zašlete nám na e-mail: veterinadodomu12@gmail.com nebo osobně doneste do ordinace text, popř. fotografii a my došlé podklady zveřejníme.

Zadány musí být email a text !!!
Váš email:
Antispam prosím opište dotaz

Dotaz: Pane doktore, jak najdu Vaší ordinaci?
Má ordinace se nachází přímo v mém rodinném domě ve Velkém Zboží. Když budete projíždět po hlavní silnici od nového mostu přes Labe směrem do Poděbrad, tak po vjezdu do obce Velké Zboží jde o druhou odbočku vpravo, je označena, takže ji nepřehlédnete. Tato silnice se stáčí vlevo a můj dům je na konci zatáčky. Mapku a adresu najdete v kapitole KONTAKT.
Dotaz: Jak postupujeme před operací?
Termín dohodneme dle závažnosti případu
- Pokud se jedná o jednoduché případy, není nutné složitější předoperační vyšetření Vašeho zvířete.
- U psů a koček nemocných, dlouhodobě léčených nebo zvířat nad 8 let věku chovateli doporučujeme podrobnější předoperační vyšetření.
- Podle stavu zvířete,věku a obtížnosti plánovaného operačního zákroku doporučuji majiteli různé úrovně zvolené narkozy.
- Intramuskulární narkoza ? používá se u jednoduchých,krátkých operačních zákroků u zdravých , mladých zvířat. (kýla,drobná zranění,čištění zubů)
- Intravenozní narkoza - ( vedená infuzí nebo infuzní pumpou )- déle trvající operační zákroky s nutností přesněji ovlivňovat hloubku narkózy ( kastrace fen,odstranění mléčné žlázy,zákrokz v dutině břišní)
- Inhalační narkóza ? (obtížné dlouhodobé zákroky nad 30 minut trvání u psů a koček, hlavně u nemocných a starších zvířat.)
V úvodu inhalační narkózy je zvíře krátkodobě uspáno injekčním narkotikem. Během této narkózy je zavedena do průdušnice kanila,kterou zvíře během narkózy vdechuje odpařené - přesně dávkované narkotikum současně s kyslíkem. Po ukončení zákroku několik minut zvíře vdechuje čistý kyslík a dochází k okamžitému probouzení. Tato narkóza je nejšetrnější k životně důležitým orgánům - rychle lze měnít hloubku spánku podle potřeb operatéra nebo stavu zvířete. Při této narkóze a po ní je tlumení bolesti ovlivňováno podáním injekčních opiátů.

- Průběh jakékoliv operace lze u nás také sledovat použitím monitoru základních životních funkcí uspávaného zvířete ( EKG- sledování srdeční akce, siceení tkání O2, množství vydechovaného CO2,tělesná teplota pacienta,úroveň a hloubka dechu)
- Naše ambulance je vybavená vyvýječem kyslíku,jehož prostřednictvím můžeme během operačních zákroků zvyšovat zásobení spícího zvířete kyslíkem a minimalizovat tak možné poškození životně důležitých orgánů starších zvířat nedostatkem jejich okysličení během narkózy.
- Složité zákroky provádíme v nově zřízeném operačním sále.
Odkazy:
PSÍ ÚTULEK PODĚBRADY
http://www.zkopodebrady.cz
Občanské sdružení Toulavé Tlapky
http://www.toulavetlapky.cz/
MVDr. Michaela Janošovská - 737479998
MVDr.Jan Horák - 736290047
provozní doba: pondělí - pátek 9:00-12:00 13:00-17:00; každá lichá sobota 9:00-12:00
Pohotovost a dojetí k pacientům jen po telefonické dohodě
V případě, že se nám mimo naši pracovní dobu nedovoláte, obraťte se prosím na Veterinární nemocnici Český Brod.
Toto pracoviště je zavedeno na pohotovost 24 hodin. +420 321 622 460
© Maši 2011     Mapa stránky